Spoločnosť Twitter v sobotu oznámila, že nakrátko neúmyselne obmedzila možnosť reagovať na tvíty dosluhujúceho amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktoré označila za sporné. Užívatelia tak nemohli tieto príspevky komentovať, zdieľať či reagovať na ne lajkami. Twitter neskôr túto chybu odstránil, píše agentúra Reuters.

Twitter už niekoľkokrát označil za zavádzajúce niektoré Trumpove tvíty – vrátane tých, v ktorých obviňuje svojho demokratického súpera vo voľbách z 3. novembra Joea Bidena, že zvíťazil vďaka podvodom, čo však Trump nedoložil nijakými dôkazmi. Trump na svojom twitterovom účte zverejnil príspevky s podobným obsahom aj v sobotu.

V jednom z nich nepravdivo tvrdil, že „ak sa rátajú iba legálne hlasy, prezidentské voľby v USA suverénne vyhral“, čo Twitter označil varovnými štítkom s upozornením, že „toto tvrdenie o volebných podvodoch je sporné“.

Twitter po prvý raz označil príspevky šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa ako zavádzajúce v máji tohto roku. Upozornil vtedy čitateľov, že jeho tvrdenia o korešpondenčnom hlasovaní v amerických prezidentských voľbách obsiahnuté v týchto tvítoch vyvrátili faktografickí kontrolóri.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom