Japonská Toyota, najväčšia svetová automobilka z hľadiska predaja, v utorok oznámila, že už neočakáva splnenie svojho ročného výrobného cieľa, pretože ju brzdia problémy s dodávkami čipov. Celosvetový nedostatok mikročipov, základných komponentov moderných automobilov, prinútil mnohých výrobcov vrátane Toyoty spomaliť alebo dočasne zastaviť výrobu.
Japonský gigant vlani v septembri znížil cieľ pre počet vozidiel, ktoré chce vyrobiť za finančný rok do konca marca 2022 na 9 miliónov z 9,3 milióna kusov. V utorok však spoločnosť uviedla, že je nepravdepodobné, aby splnila aj tento cieľ.
Pre pokračujúce problémy s dodávkami polovodičov Toyota znížila svoj cieľ globálnej výroby v mesiaci február 2022 na približne 700.000 kusov, čo je zhruba o 150.000 menej ako predtým.
„V dôsledku tejto revízie sa očakáva, že prognóza výroby za celý fiškálny rok (do konca marca 2022) bude nižšia ako predchádzajúca prognóza 9 miliónov kusov,“ uvádza sa v správe.
Cieľ na budúci mesiac je však stále vyšší ako 668.000 áut, ktoré Toyota vyrobila vo februári 2021, pretože sa snaží nahradiť stratenú produkciu v dôsledku nedostatku polovodičov a blokád spojených s pandémiou nového koronavírusu v dodávateľských firmách v juhovýchodnej Ázii.
Tieto ciele sú len pre vozidlá Toyota a Lexus, nie pre ostatné značky automobilovej skupiny Daihatsu a Hino. Toyota tiež informovala, že na budúci mesiac na niekoľko dní zastaví prevádzku na 11 výrobných linkách v ôsmich zo 14 japonských závodov.
Spoločnosť sa čo „najúprimnejšie ospravedlňuje zákazníkom a dodávateľom za rôzne nepríjemnosti, ktoré môžu tieto úpravy spôsobiť“.
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Je efektívnejší než tepelné čerpadlo a ušetrí ti stovky eur. Na svete je revolučný spôsob, ako ohrievať vodu
Rusi nasadia u spojenca desivú hypersonickú zbraň. Do Bruselu doletí za 17 minút a Západ ostal zhrozený
Tesla prehrala súd storočia. Kvôli fatálnej nehode musí zaplatiť astronomickú pokutu
Slováci jedia mikroplasty, ani o tom nevedia. Vedci odhalili prekvapivú potravinu, v ktorej ich je extrémne veľa
Zlepšujú výkon, produktivitu aj zvuk. Toto je TOP 8 nástrojov na PC, ktoré by mal mať úplne každý
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
„Týmito 3 spôsobmi si privodíš mŕtvicu,“ varuje odborník. Prekvapením je obľúbená pomôcka proti stresu
Z chátrajúceho internátu je nové ministerské sídlo. Rekonštrukcia legendárnej budovy v Bratislave ide do finále
Populárny fenomén slovenských tínedžerov zvyšuje riziko rakoviny. Vedci varujú pred tichou závislosťou
Stačí jediná plechovka a riziko cukrovky stúpne o takmer 40 %. Týmto nápojom sa radšej vyhni (ŠTÚDIA)
Slováci objavili dovolenkový trik: V auguste máš nárok na 9 dní dovolenky s jednoduchým trikom
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Nenápadný jed sa šíri po celej planéte. Zvláštna chemikália je v 94 percentách vody a bude to čoraz horšie
- Vybabral s Rusmi a tí sa nestihli čudovať. Vojak unikol z obkľúčenia ako z vojenského sci-fi filmu
- Film, ktorý spravil zo Slovenska čiernu dieru, sa vracia v nečakanej podobe. Zahrá si v ňom svetová hviezda
- Má všetko potrebné, aby na nej existoval život. Vedci objavili Superzem s ideálnymi podmienkami
- Má 66 radarov s umelou inteligenciou a na pokutách už vybrali milióny. Táto obec je postrachom vodičov
-
- Nenápadný jed sa šíri po celej planéte. Zvláštna chemikália je v 94 percentách vody a bude to čoraz horšie
- Vybabral s Rusmi a tí sa nestihli čudovať. Vojak unikol z obkľúčenia ako z vojenského sci-fi filmu
- Má všetko potrebné, aby na nej existoval život. Vedci objavili Superzem s ideálnymi podmienkami
- Film, ktorý spravil zo Slovenska čiernu dieru, sa vracia v nečakanej podobe. Zahrá si v ňom svetová hviezda
- Západ nechápe. Nová zbraň Číny vyzerá ako zo sci-fi a dokáže rozpútať celosvetový chaos
-
- Zmeny v STK zaskočili Slovákov. Vysoké pokuty hrozia aj tým, ktorí auto už nemajú (PREHĽAD)
- Vojenskí experti prišli s víťazným plánom: Nad Ukrajinou bude lietať stovka európskych stíhačiek
- Žiadna pokuta, rovno ti zoberú vodičák. Tieto činnosti za volantom nikdy nerob (PREHĽAD)
- Uniklo 90 miliárd litrov vody a nikto si to nevšimol. Vedci hovoria o nevídanej sile Zeme
- Nenápadný jed sa šíri po celej planéte. Zvláštna chemikália je v 94 percentách vody a bude to čoraz horšie
EÚ zaskočila svet. Nečakaná krajina môže cez Rusko vyvážať uhlie napriek sankciám
Taraba ohlásil energetickú megainvestíciu. Slovenské mestá získajú milióny eur
Slováci kupujú jazdené autá, ako nikdy predtým. Priemerný vek a nájazd prudko rastie, dominuje jedna značka
Zubár odhalil šokujúce riziká populárneho spánkového triku. Riskuješ veľké nepríjemnosti
Slováci si neuvedomujú, že to môže vybuchnúť. Odborník varuje pred „elektronickým“ zlozvykom domácností
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP