Spoločnosť predstavila nový elektrický Model Y v marci minulého roka, kedy prisľúbila, že prvé dodávky tejto novinky budú zákazníkom doručované na jeseň 2020. Podľa nedávnych informácií však výrobca navýšil produkciu vo Fremonte a môže začať s plnením plánu o niekoľko mesiacov skôr. Tesla začala zákazníkom, ktorí si predobjednali Model Y, rozosielať maily s potvrdením o doručení vozidla už v marci. Ako prvú doručí verziu Performance, informuje Electrek.

Tesla počas nedávneho ohlásenia ziskov investorom prezradila, že produkcia Modelu Y začala už v januári tohto roku a prvé kusy verzie Performance budú čoskoro pripravené na prevzatie. Zákazníci tak v uplynulých dňoch začali dostávať emaily o doručení a ďalších detailoch. Zatiaľ ide o najkratší čas od predstavenia nového modelu až po doručenie objednávok, aký sme kedy u Tesly videli.

Model Y pritom nápadne pripomína Model 3, no ponúka aj viacero odlišností. Na výber je okrem verzie Performance s dojazdom 480 km podľa WLTP aj verzia Long Range, ktorá na jedno nabitie zvládne ešte o 25 km viac. Podľa detailov pre budúcich majiteľov Modelu Y by mal výrobca elektromobil doručovať od 15. marca, informuje Teslarati.

Zdroj: Electrek, Teslarati

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom