Tesla búra všetky zábrany. Jeden z jej modelov najazdil rekordný počet kilometrov

Nemec Hansjörg Gemminge je dôkazom, že aj elektrické autá zvládnu poriadnu porciu kilometrov. Podarilo sa mu totižto so svojim automobilom Tesla Model S P85 prejsť úctyhodných 900 000 kilometrov.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Ako informuje portál Futurism, presne 14. júla ukázalo počítadlo kilometrov Tesly Modelu S P85 Hansjörga Gemmingeho stav 900 000 kilometrov. Šťastný majiteľ jedného z najstarších elektrických modelov Tesly zdieľal svoje nadšenie na sociálnej sieti Twitter. So svojou Teslou tak stanovil svetový rekord najazdených kilometrov. Je to porcia, ktorú ešte doposiaľ žiadna Tesla na svete nezvládla.

Ako ďalej dodáva portál InsideEVs, Gemmingeho vozidlo je už po výmene batérie, no stále jazdí s pôvodným elektrickým motorom. Za takú výdrž by sa nemusel hanbiť ani žiaden spaľovací motor. A ešte jedna malá čerešnička na záver. Hoci Gemmingeho Tesla drží rekord najazdených kilometrov tu na Zemi, je ešte jedna Tesla vo vesmíre, ktorá ich prešla už 1,1 miliardy a riadi ju sám Starman.

Zdroj: Futurism, InsideEVs

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.