Informačný systém pre elektronické verejné obstarávanie (EVO) má po roku od nasadenia jeho modernizovanej podoby 45,2-percentný podiel na trhu. Informoval o tom Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) s tým, že pri modernizácii tohto systému reagoval na potreby používateľov a vychádzal z podnetov viacerých verejných obstarávateľov.

„Ukázali sa benefity, ktoré prinieslo zjednotenie používateľského prostredia s ostatnými verejnými portálmi ÚVO (uvo.gov.sk, ISZÚ) a zjednotenie dátovej štruktúry kľúčových entít (zákazka, oznámenie, obstarávateľ, používateľ) s ostatnými informačnými systémami úradu. Vytvorili sme user-friendly systém, ktorý používatelia začali oceňovať zvlášť po tom, ako sa od 18. októbra 2018 elektronická komunikácia v priestore verejných nákupov stala povinnou,“ skonštatoval vedúci oddelenia EVO Martin Hoffmann.

Medzi nové funkcionality, ktoré úrad pridal systému EVO, patria napríklad prípravné trhové konzultácie a od apríla je to aj možnosť zadávania zákaziek s nízkou hodnotou. „Prínos nášho systému sa ukázal už v prvých troch mesiacoch od jeho nasadenia. Už po tomto období sa zvýšil podiel používania systému EVO na trhu z 8,86 % na 48,71 %,“ vyčíslil Hoffmann s tým, že na trhu pôsobí ďalších 11 systémov na elektronickú komunikáciu vo verejnom obstarávaní, ktoré prevádzkujú rôzne súkromné spoločnosti.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom