Spotify spustilo novú funkciu, ktorá umožňuje dvom a viacerým platiacim používateľom v rovnakom priestore zdieľať kontrolu nad prehrávanou hudbou. V rámci Group Session môžu účastníci v reálnom čase ovládať, čo sa prehráva, a tiež prispievať do spoločného skupinového playlistu. Funkcia je dostupná v aplikáciách pre mobily a tablety.

Používatelia nájdu funkciu v sekcii pripojiť sa k zariadeniu, kde sa zobrazí špeciálny kód. Hostiteľ takejto session kód ukáže svojim hosťom, tí si ho prostredníctvom aplikácie naskenujú a tak sa k nej pripoja. Všetci pripojení používatelia dokážu prostredníctvom ovládacích prvkov hudbu kontrolovať – pauzovať, preskakovať alebo vyberať skladby v playliste či vyberať vlastné pesničky, ktoré budú nasledovať. Zmeny, ktoré používatelia robia, sa okamžite ukazujú v zariadeniach ostatných účastníkov.

Funkcia podporuje až 100 používateľov naraz, zatiaľ je však obmedzená na ich prítomnosť v rovnakom priestore. Spotify plánuje novú funkciu naďalej vyvíjať.

Spotify už poskytuje používateľom niekoľko spôsobov, ako sa navzájom podeliť o obľúbenú hudbu. Môžu si napríklad zostaviť spoločný playlist, kde si môžu pridať, zmazať a reorganizovať skladby. Platiaci používatelia, ktorí majú rodinný plán, zase môžu počúvať personalizovaný playlist, takzvaný Rodinný mix, ktorý kombinuje hudbu, ktorú všetci počúvajú. Ani jedna z možností však neumožňuje spoluprácu v reálnom čase.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom