Jednou z nosných tém činnosti Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) je podpora vodíkovej stratégie. Na tlačovej besede sa na tom zhodli generálny riaditeľ SIEA Peter Blaškovitš a minister hospodárstva Richard Sulík.

Minister pritom s agentúrou plánuje v tejto oblasti veľmi úzku spoluprácu. „My chceme dnes využiť všetky možné dostupné finančné prostriedky aj naše znalosti na to, aby sme vodíkovú stratégiu naštartovali po realizačnej stránke,“ vyhlásil Blaškovitš.

Ako doplnil, po nástupe do funkcie zistil, že portfólio SIEA bolo značne diverzifikované a nebol spokojný ani s jej organizáciou. Preto okrem zefektívnenia interného riadenia, či zoštíhlenie manažérskej štruktúry pristúpil aj k zmenám, ktoré by mali zabezpečiť, aby sa agentúra zameriavala a venovala iba dvom základným témam, a to sú inovácie a energetika.

V rámci nich vyzdvihol Blaškovitš nové technológie uchovávania energie, kam spadá aj vodík, ale aj inovatívne prístupy a podpora v oblasti bateriek. Ďalej spomenul inovatívne technológie v podnikoch a ich podporu či vzdelávanie. V oblasti energetiky by sa zase SIEA chcela orientovať na podporu obnoviteľných zdrojov energie a ich financovanie, ale aj na energetické poradenstvo.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom