Od pondelka 20. septembra bude na Slovensku platiť nové rozdelenie okresov v COVID automate, kde pribudne niekoľko bordových okresov a ostanú už len 4 zelené. Takto upravený automat odzrkadľuje zhoršenú pandemickú situáciu. Na nové zmeny v COVID automate však Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje Slovákov aj formou SMS správy.

Textovú správu od úradu dostávajú postupne všetci občania, ktorých štát týmto spôsobom informuje aj o sprísnených podmienkach v okresoch s tmavšími farbami podľa automatu. Od budúceho týždňa tak bude na Slovensku 27 červených okresov, 44 oranžových, 4 bordové a len 4 zelené. Okres Bardejov je v bordovej farbe už od 17. septembra.

V bordových okresoch má potom dôjsť aj k zákazu vychádzania od 21. hodiny večer do 5. hodiny ráno. V okresoch červenej, bordovej a čiernej farby je potom povinné nosiť v interiéroch miesto rúšok respirátory. Najnovší COVID automat počíta aj so zavedením núdzového stavu, informuje TV Markíza. Ten však zatiaľ nebol vyhlásený.

Všetky obmedzenia týkajúce sa jednotlivých okresov podľa aktuálnych farieb v COVID automate si Slováci môžu skontrolovať aj v aplikácii COVID Automat.

Zdroj: Vlastný, TV Markíza, korona.gov.sk

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP