Samsung pripravuje beta testovanie Androidu 10. Na vlajkové smartfóny má doraziť už tento mesiac

Hoci už Google vydal nový Android 10 oficiálne 10. septembra, len máloktoré smartfóny sa týmto najnovším systémom môžu pochváliť. Dostupnosť aktualizácie totiž z veľkej miery závisí aj od samotných výrobcov, no Samsung chce byť medzi prvými, ktorí prinesú novú verziu do svojich modelov. Už do konca mesiaca sa nový Android 10 s 2. iteráciou One UI môže dostať v beta testovaní do nového Galaxy S10 a Note 10, informuje Android Police.

Svoje beta testovanie novej verzie Androidu spustil aj Huawei, no čoskoro ho chce nasledovať Samsung. Po spustení beta testov v domácej Kórei a potom aj v Spojených štátoch sa tento program otvorí aj pre beta testerov v Európe. Spoločnosť sa s testovaním a vydaním finálnej verzie Androidu 9 a One UI poponáhľala aj v minulom roku.

Tentokrát sa posledného Androidu 10 s One IU 2.0 dočkajú používatelia jej vlajkových lodí ešte o čosi skôr. Beta testovanie má byť spustené prednostne pre tohtoročné prémiové modely, no výrobca zatiaľ presný dátum neprezradil ani v oficiálnom oznámení. Stať sa tak však môže už o pár dní či týždňov.

Zdroj: Samsung, Android Police

Pošli nám TIP na článok