Samsung prinesie svoj nový skladací smartfón aj do Európy. Cenovka bude ohromná

Po oficiálnom odhalení skladacieho modelu Galaxy Fold hľadal Samsung predajcov, ktorí by jeho revolučnú novinku priniesli priamo na pulty predajní k zákazníkom. Pár týždňov po premiére sa mu podarilo nájsť dostatok predajní, kde svoj najlepší kúsok doteraz ponúkne, informuje PhoneArena. Oficiálny predaj Samsungu Galaxy Fold bude spustený v piatok 3. mája a kúpiť si ho budú môcť aj záujemcovia z vybraných európskych krajín.

Ešte pred spustením predaja spoločnosť spustí predpredaj, ktorý začal už v predošlých dňoch, aby tak Samsung mohol zistiť predbežný záujem ľudí o túto netradičnú novinku. V jej prípade je vysoký výkon samozrejmosťou, no od klasických smartfónov ju odlišuje skladacia konštrukcia, ktorá skrýva mohutný 7,3″ ohybný Dynamic AMOLED Infinity Flex displej. K tomu sa pridáva tiež trojitý hlavný fotoaparát a mnoho ďalšej špičkovej výbavy. Za ňu si však zákazník poriadne zaplatí.

Spočiatku bude Samsung Galaxy Fold dostupný v 15 európskych krajinách, informoval portál Android Police. Skladaciu novinku z Kórei si tak budú môcť kúpiť záujemcovia v Spojenom kráľovstve, Nemecku, Francúzsku, Taliansku, Španielsku, Švédsku, Nórsku Fínsku, Dánsku, Belgicku, Holandsku, Poľsku, Rakúsku, Švajčiarsku a Rumunsku za sumu 2000 €, prezradil Samsung v tlačovej správe. Na Slovensko zatiaľ Galaxy Fold nezavíta, no nie je vylúčené, že sa tak v budúcnosti nestane.

Pošli nám TIP na článok