Rýchlosť vydávania aktualizácií na Androidy sa zlepšuje. Známa značka však sklamala

Aktuálne sa situácia ohľadom rýchlosti vydávania aktualizácií výrazne zlepšuje, tvrdí bezpečnostná spoločnosť SRLabs, ktorá analyzovala stav vydávaných aplikácií firmvérov pomocou svojej vlastnej aplikácie SnoopSnitch a analýzou ďalších firmvérov.

Spoločnosť celkovo otestovala približne 10-tisíc aktualizácii z roku 2018 a približne 7000 z roku 2019. O podobnej analýze sme ťa informovali aj v minulom roku.

Analýza sa zameriavala predovšetkým na oneskorenie vydávania aktualizácií oproti oficiálnemu termínu, kedy sú zverejnené informácie o zraniteľnostiach spoločnosťou Google. Taktiež sa zisťovala kvalita aktualizácií, respektíve vynechávanie záplat. Ukázalo sa, že v minulom roku bolo až 90 % aktualizácií vydaných do 38 dní, pričom v roku 2018 to bolo až do 44 dní.

Spoločnosť sa pozrela aj na konkrétnych výrobcov. Vydávanie aktualizácií je rôzne, pričom spoločnosť vychádzala z mediánu za celé sledované obdobie, teda za rok 2018 a 2019. Z výsledkov vyplýva, že najrýchlejšie bezpečnostné aktualizácie dodáva Google, Nokia a Sony.

Za nimi nasledujú Huawei s oneskorením 6 dní, LG s oneskorením 12 dní, Samsung so 14 dňami a Motorola či ZTE s 15-dňovým meškaním. Najhoršie na tom je Xiaomi, ktoré zvykne meškať priemerne až 31 dní.

Pošli nám TIP na článok