Populárna hororová značka Resident Evil sa na Netflixe čoskoro rozrastie o ďalšiu novinku. Nie filmovú s Milou Jovovich, ale hraný televízny seriál, ktorý si posvieti na Racoon City a vznik zombie nákazy.

Seriálový Resident Evil síce predstaví postavy aj udalosti známe z hernej predlohy, zároveň sa od nej však vo veľkom vzdiali. Ponúkne totiž aj nové, doposiaľ nevidené univerzum, keďže sa bude odohrávať v dvoch časových rovinách.

Jedna diváka zavedie do roku 2022 a mesta New Racoon City, ktoré bolo postavené na pôvodnom meste po jeho deštrukcii nukleárnou bombou. Druhá sa naopak bude odohrávať v budúcnosti v roku 2036, kedy planétu obýva len niečo viac ako 15 miliónov ľudí v spoločnosti miliárd monštier zmutovaných T-vírusom.

Odklon od hernej predlohy neteší skalných fanúšikov značky, ktorí nad rozhodnutím tvorcov neskrývajú sklamanie a na vierohodné (a predovšetkým kvalitné) spracovanie série si tak musia počkať.

Na tvorcov sa strhla kritika aj za výber hlavného herca. Postavu Alberta Weskera, ktorý je v hernej sérii blonďavým belochom, v seriáli totiž zastane afroamerický herec Lance Reddick, známy napríklad ako hotelový recepčný z akčnej série John Wick.

Čerstvý trailer okrem viacerých sľubných záberov a hutnej atmosféry odhalil aj dátum premiéry – Resident Evil na Netflixe uvidíš  už 14. júla, prvá séria bude pozostávať z ôsmych 60-minútových epizód.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP