V marci tohto roku sa na Slovensku predalo 6 542 nových osobných automobilov. Medziročne síce ide o nárast o 30,5 %, oproti priemerným registráciám nových osobných vozidiel v marci v piatich posledných rokoch, ktoré neboli ovplyvnené pandémiou, však asi o pätinový pokles.

Ako ďalej informuje Zväz automobilového priemyslu SR, registrácie malých úžitkových automobilov dosiahli v marci aktuálneho roku 892 vozidiel, čo oproti rovnakému mesiacu minulého roka predstavuje nárast o 96,91 %. Pri porovnaní s päťročnými priemernými registráciami je zvýšenie na úrovni 3 %.

„Sme radi, že avizované otváranie predajní umožní zákazníkom prísť aj do predajní vozidiel a motocyklov. Zamestnanci našich dealerov príkladne dodržiavali podmienky „bezpečnej“ obsluhy zákazníkov na servisoch a budú pokračovať aj pri predaji vozidiel a čísla predajov sa zlepšia. Oproti výsledkom z Európskej únie, kde medziročný rast dosiahol viac ako 87 %, si musíme vysoko vyhrnúť rukávy,“ uviedol k výsledkom za marec výkonný viceprezident zväzu Pavol Prepiak.

Pri kategórii nákladných automobilov do 12 ton dosiahli registrácie v marci 2021 úroveň 33 vozidiel, čo oproti vlaňajšku predstavuje nárast o 135,71 %. Predaj nákladných automobilov nad 12 ton sa vyšplhal na 251 vozidiel, čo je zvýšenie o 85,93 %. V kategóriách autobusov sa registrovalo 18 autobusov, kým v rovnakom období minulého roka 9.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom