Finančná správa vďaka systému eKasa odhalila v Nitrianskom kraji podnikateľa, ktorý podľa kontrolórov podvádzal pri vydávaní pokladničných dokladov. V prevádzke v Zlatých Moravciach mal vydávať nepravé pokladničné doklady.

„Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Nitra zistili, že podnikateľ mal dve tlačiarne, pričom jednu používal na tlač pokladničných dokladov zaevidovaných v systéme eKasa a druhú na tlač simulovaných dokladov. Systém mal nastavený tak, že obsluha pokladnice si mohla v nadradenom programe vybrať možnosť tlače pokladničného dokladu alebo simulovaného dokladu. Išlo teda o úmyselné obchádzanie systému eKasa,“ informovala o tom hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

Elcom

Overením dokladov v systéme prostredníctvom aplikácie Over doklad a následným preverením tržieb podnikateľa v systéme eKasa kontrolóri zistili, že doklad vydaný pri kontrolnom nákupe sa v systéme nenachádza. Priamo na mieste bola podnikateľovi uložená pokuta vo výške 2000 eur za neevidovanie tržby v systéme eKasa. Jeho pokladnica bola poslaná na ďalšiu expertízu. V prípade, že sa potvrdia podozrenia z pozmeňovania údajov, hrozí podnikateľovi ďalšia pokuta vo výške 10.000 eur a podľa rozsahu pozmenených údajov aj podanie trestného oznámenia.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom