Práca na diaľku má mnoho výhod pre zamestnancov, odklon od fyzickej kancelárie však nechal firemné siete pootvorené a tým pádom náchylnejšie na kybernetický útok.
Množstvo zamestnancov sa po nástupe pandémie COVID-19 z monitorovaného a aspoň ako-tak chráneného prostredia svojho pracoviska presunulo domov s nezaheslovanými wifi sieťami a zastaralými routermi. S tým prišiel nárast útokov na vzdialené prístupy cez Remote Desktop Protocol (RDP).
Ide o Microsoft technológiu, ktorá umožňuje pripojiť vzdialené počítače do firemnej siete. Vyžaduje si však správne nastavenie a zabezpečenie, ktoré mnohé firmy pre urýchlené nasadenie v čase lockdownu nezvládli. Konštatovali to bezpečnostní experti spoločnosti Eset. Odhadnúť, aký dlhodobý dopad bude mať COVID-19 na segment IT bezpečnosti, je pre bezpečnostných expertov ťažké.
Niektoré zmeny sa podľa nich odzrkadlia v bežnom živote firiem a ich zamestnancov, časť firiem si však povie, že zníženie zabezpečenia na úkor homeofficov im za to nestojí. „Všetci sme sa naučili, že práca na diaľku môže byť pre firmy prínosom. Nemyslím si však, že budeme naďalej pracovať na diaľku päť dní v týždni,“ tvrdí vo svojom odhade bezpečnostný špecialista spoločnosti Eset Jake Moore.
Zdroj: SITA
Teraz čítajú

VIDEO Kopírovanie kam sa pozrieš. Pozri sa, čo všetko Ubisoft opakuje a prečo je Far Cry rovnaký ako Assassin's Creed

Pozerali sme sa zlým smerom. Planéta Deväť sa nachádza úplne niekde inde

ZAUJÍMAVÉ Prešli sme prvé kilometre s prelomovým Enyaqom iV. Zo Škody za vyše 60 000 € sme extrémne nadšení

ZAUJÍMAVÉ UFO je najzáhadnejší fenomén súčasnosti: Čo tají vláda USA, ktoré historky boli pravdivé a ktoré len klamstvo?

AKTUALIZOVANÉ Helikoptéra na Marse je opravená, poznáme aj nový dátum prvého letu
Články, ktoré hýbu svetom

Spotify posiela na trh svoj prvý hardvérový produkt. Zatiaľ ho dostanú ľudia zadarmo

911-ka padne z trónu. Porsche Taycan smeruje na vrchol rebríčka predajov automobilky

Za donutmi od východniarov sa idú Slováci zblázniť, cestujú za nimi aj zo Žiliny

Príbeh Miroslava Trnku: Ako sa stal z pankáča „slovenský Bill Gates“ a tretí najbohatší človek na Slovensku
