Tvorcovia jedného z najväčších seriálových hitov Netflixu, nemeckého megahitu Dark, konečne odhalili svoj nový televízny projekt v prvom videu. Nesie názov 1899 a na divákov opäť čaká smršť záhadných udalostí a prekvapivých rozuzlení.

Podobne ako pri Dark, aj pri 1899 je dvojica showrunnerov Jantje Friese a Baran bo Odar poriadne zabrnkať na nervy divákov. Tvorcovia si tentokrát dajú od cestovania v čase prestávku a namiesto neho predstavia záhadnú plavbu z konca 19. storočia.

Príbeh zobrazuje skupinu európskych migrantov, ktorí sa vydávajú do New Yorku za lepším životom. Na ceste však čoskoro natrafia na zvláštnu opustenú loď a ich cesta sa postupne začne meniť na nočnú moru.

Autori síce o deji veľa neodhaľujú, hovoria ale, že na divákov čaká unikátny televízny počin so silným mysterióznym nádychom. Zároveň vylučujú akúkoľvek stávku na istotu a podobnosť s ich predchádzajúcim televíznym hitom.

Naznačujú len, že každý cestujúci skrýva tajomstvo, ktoré si starostlivo stráži a diváci sa pri spájaní dielov skladačky poriadne zapotia.

1899 zatiaľ nemá stanovený dátum vydania, premiéra sa však odhaduje na jeseň, prípadne zimu tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú