Nové hybridné automobily BMW automaticky vypnú svoje spaľovacie motory v silne znečistených mestských oblastiach a prejdú na čisto elektrický režim jazdy. Nemecký výrobca sa tak snaží o optimalizáciu environmentálnych dôsledkov hybridných vozidiel v čase, keď automobilový priemysel zápasí s prechodom na čisto elektrické modely. Tie v minulom roku predstavovali len 1,5 % celkového predaja áut.

Ľudia sa vyhýbajú nákupu čisto elektrických áut pre nedostatok nabíjacích staníc. A tiež preto, že majú obmedzený dojazd a dlhší čas nabíjania. Väčšie rozšírenie elektromobilov brzdí aj fakt, že mestá zápasia s financovaním drahých investícií do elektrickej infraštruktúry, ktorá je potrebná pre zvládnutie nabíjania väčšieho množstva elektromobilov.

Dokonca aj nemecký Ruesselsheim, domov automobilky Opel, musel požiadať o štátnu pomoc na výstavbu 1300 nabíjacích staníc. Hybridné vozidlá majú schopnosť dobíjať elektrickú batériu počas jazdy so spaľovacím motorom. Táto funkcia zmierňuje obavy zákazníkov z obmedzeného dojazdu a znižuje aj tlak na mestá v súvislosti s rozširovaním nabíjacej infraštruktúry. Nové hybridy BMW budú mať funkciu automatického prepínania od roku 2020.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú