Netflix počas včerajšieho dňa pridal na svoj YouTube kanál množstvo epizód a filmov z vlastnej produkcie. Ide najmä o dokumentárne série, ktoré chce streamovací gigant počas pandémie sprístupniť pre širokú verejnosť.

Pokiaľ si fanúšikom dokumentov, máme pre teba skvelú správu. Hneď niekoľko kvalitných kúskov od Netflixu si teraz môžeš vychutnať na YouTube úplne zadarmo. Streamovací gigant ich chce v súvislosti s aktuálnou situáciou sprístupniť širokej verejnosti tak, aby ich napríklad mohli učitelia zasielať študentom bez ohľadu na to či majú prístup k Netflixu.

Ide o tituly ako 13th, Abstract, Chasing Coral, Explained, Knock Down the House, Our Planet či Zion. S každým z nich prináša Netflix aj doplnkové vzdelávacie zdroje a plánuje tiež pripraviť série otázok a odpovedí s tvorcami týchto projektov, aby si ich študenti mohli vypočuť z prvej ruky.

Všetky dokumenty sú momentálne k dispozícii iba v angličtine, ale streamovací gigant uviedol, že do konca tohto týždňa budú k dispozícii aj titulky vo viac ako desiatich jazykoch.

Zdroj: Netflix

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP