Nemecký výrobca luxusných automobilov Audi predpokladá, že domáci automobilový priemysel bude čeliť ešte roky problému s nedostatkom polovodičov aj napriek tomu, že ich výrobcovia plánujú v krajine postaviť továrne. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Automobilovému priemyslu v Nemecku spôsobili vážne komplikácie oneskorenia vo výrobe spôsobené celosvetovým nedostatkom čipov. Predstavitelia odvetvia aj politici teraz vyhodnocujú dodávateľské reťazce v snahe znížiť závislosť od niekoľkých výrobcov z Ázie a Spojených štátov.

Berlín sa uchádza o priazeň najväčších svetových producentov čipov, ktorým ponúka miliardové dotácie. Plány na výstavbu tovární v Nemecku už tento rok oznámili taiwanská spoločnosť TSMC a americký Intel.

Bude to trvať roky. Ide predsa o miliardy dolárov, ktoré treba investovať,“ uviedla v rozhovore pre štvrtkové vydanie denníka Augsburger Allgemeine Renate Vachenauerová, vedúca oddelenia nákupov v spoločnosti Audi. K zmierneniu problémov by podľa nej mohli prispieť výrobcovia aj tým, že počet druhov čipov, ktoré používajú vo svojich vozidlách, znížia zo súčasných približne 8000.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú