MIUI 11 konečne dostáva dlhočakávanú funkciu aj pre globálny systém

Xiaomi konečne vypustilo aktualizáciu nadstavby MIUI 11, ktorá používateľom umožňuje zapnúť menu aplikácií. Ako informuje portál Gizchina, zatiaľ sa jedná iba o alpha verziu. Na OTA aktualizáciu si ešte budeme musieť chvíľu počkať.

Menu aplikácií bolo v minulosti výsadou všetkých Androidov, no postupom času sa výrobcovia začali uchyľovať k štýlu iOS, kde sa všetky nainštalované aplikácie nachádzajú na domácich obrazovkách. Mnohým používateľom však táto možnosť chýba a Xiaomi sa tak rozhodlo funkciu opätovne pridať do nadstavby.

Menu aplikácií môžu vo verzii MIUI 11 už dlhšie využívať majitelia smartfónov s čínskou ROM, no teraz Xiaomi konečne vypustilo alpha verziu MIUI 11 s touto funkciou aj pre globálny trh. Ako informuje portál FossBytes, návod na inštaláciu je veľmi jednoduchý. Stačí si stiahnuť inštalačný apk súbor alpha verzie najnovšieho launcheru MIUI, ktorú následne stačí v smartfóne nainštalovať. Treba však mať v nastaveniach povolenú inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov.

Následne už len stačí otvoriť nastavenia domácej obrazovky a v menu nastavení povoliť funkciu App Drawer. Menu aplikácií sa otvorí potiahnutím zdola nahor na ktorejkoľvek domácej obrazovke.

Zdroj: Gizchina, FossBytes

Pošli nám TIP na článok