Ministerstvo hospodárstva SR už v najbližšom týždni zverejní dlho avizovaný program na podporu výstavby nabíjacích staníc pre elektromobily. Obce, mestá a vyššie územné celky budú môcť žiadať o finančný príspevok na vybudovanie vlastnej nabíjacej stanice.

Rezort hospodárstva tento program avizuje už viac ako rok, obsahuje ho vládny Akčný plán na podporu rozvoja elektromobility v SR a aj preto sa zmenil zákon o dotáciách alebo zákony v oblasti energetiky. Aby bol program čo najúčinnejší, ministerstvo ho nepripravovalo samotné, ale spolupracovalo pri s pracovnou skupinou pre elektromobilitu, ktorej členmi sú Slovenská asociácia pre elektromobilitu (SEVA), distribučné spoločnosti, zväzy, ako aj vecne príslušné rezorty.

Išlo o prípravu podmienok výzvy či nastavenie technických špecifikácií pre nabíjacie stanice.  Treba zdôrazniť, že až oficiálnym vyhlásením výzvy na stránke ministerstva sa všetci aktéri definitívne dozvedia konkrétne podmienky pre poskytnutie dotácie, vrátane výšky podpory.

Po skúsenostiach z historicky prvého programu na podporu kúpy elektromobilov, keď sa ani po predĺžení lehoty nevyčerpal celý objem prostriedkov, rozdelí ministerstvo hospodárstva možnosť čerpania dotácií pre samosprávy na viac etáp.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú