Microsoft opäť mení možnosti inštalácie ovládačov pre rôzne periférie vo Windows 10. Po sprísnení kontroly každého ovládača Microsoft čiastočne obmedzuje možnosť automatickej inštalácie ovládača pri prvom pripojení periférneho zariadenia, informoval portál WindowsLatest.

Vývojári ovládačov k svojim zariadeniam môžu softvér distribuovať niekoľkými spôsobmi. Jedným je distribúcia skrz Windows Update, kde dokážu aktualizáciu ovládača určiť ako automatickú alebo manuálnu.

Až doteraz to fungovalo tak, že či bola aktualizácia ovládačov automatická, alebo voliteľná, pri prvom pripojení zariadenia (myš, klávesnica…) sa ovládače automaticky nainštalovali a používateľ ho tak mohol okamžite bez akýchkoľvek ďalších krokov používať.

FonTech

Ako informuje OnMsft, od 5. novembra sa však spôsob inštalácie úplne zmení a ak bude ovládač od výrobcu nastavený na manuálnu, respektíve voliteľnú inštaláciu, tak sa už automaticky pri prvom pripojení zariadenia k počítaču nenainštaluje.

Používateľ bude musieť prejsť do sekcie Windows Update voliteľných aktualizácií, odkiaľ bude musieť previesť inštaláciu manuálne.

Microsoft chce týmto krokom poskytnúť používateľom ešte väčšiu kontrolu nad tým, aký softvér si budú do svojich zariadení inštalovať. Obávame sa však toho, že tento krok väčšine používateľov skôr uškodí, než pomôže.

Zdroj: WindowsLatest, OnMsft

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom