Statusom s fotografiou hákového kríža, zverejnenom na oficiálnom profile premiéra Igora Matoviča (OĽANO) na sociálnej sieti, sa má zaoberať polícia. Asistent poslanca Národnej rady SR Richarda Rašiho (nezaradený) Martin Dorčák podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Autor príspevku sa podľa neho dopustil trestného činu rozširovania extrémistického materiálu. Jeho podnet sa týka tiež ľudí, ktorí hákový kríž počas protestov 17. novembra v Bratislave nainštalovali. Status bol zverejnený na premiérovom profile 17. novembra okolo 22:00 s textom: „Lepší výkričník demokratickému Slovensku ani tí ‚slušní ľudia‘ spred Úradu vlády nemohli zanechať“.

Lepší výkričník demokratickému Slovensku ani tí “slušní ľudia” spred Úradu vlády nemohli zanechať. #NovemberNámNeukradnú #HlavyHore 🇸🇰✌️

Posted by Igor Matovic on Tuesday, November 17, 2020

„Zverejnením fotografie hákového kríža na sociálnej sieti na profile predsedu vlády SR, ktorý má ku dňu 18. novembra 2020 o 20:30 258 528 sledovateľov, príspevok zaznamenal viac ako 10.000 reakcií, vyše 2200 komentárov a 695 zdieľaní, takže sa dá predpokladať, že tento príspevok videlo viac ako 200 000 ľudí,“ píše Dorčák v podaní na prokuratúru.

„K uvedenej veci nie je možné poskytnúť žiadne informácie,“ uviedol na otázky TASR v súvislosti s trestným oznámením hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú