Spoločnosť LG si zaregistrovala patent na priehľadný ohybný displej

Spoločnoť LG môže byť prvou na svete, ktorá predstaví ohybný smartfón, ktorého displej bude plne prehľadný. Patent ukazuje unikátny dizajn zariadenia, aj keď o transparentnom zariadení reči kolovali aj skôr. 

Len včera zverejnil patentový úrad v USA dokument, v ktorom ukazuje patent spoločnosti LG na priehľadný ohybný  displej. Podaný bol pred viac ako tromi rokmi, no až teraz ho úrad schválil a uverejnil. Zariadenie sa skladá z dvoch obrazoviek, ktoré môžu nezávisle od seba zobrazovať informácie a to buď priehľadné, alebo nepriehľadné. Stupeň priehľadnosti pritom závisí od uhlu, pod ktorým sa zariadenie drží.

priehľadný ohybný displej
LetsGoDigital

Ak je priehľadnosť vyššia ako 20 %, automaticky sa aktivuje zadná dotyková plocha, cez ktorú je možné zariadenie ovládať. Pred nasadením takéhoto zariadenia je však ešte veľa prekážok, s ktorými sa výrobca musí popasovať. Nie je však tajomstvom, že LG pracuje na vlastnom skladacom smartfóne a výrobou priehľadných panelov má už tiež skúsenosti. Kombinácia týchto dvoch parametrov by tak nemusela byť vôbec zlá.

Zdroj: LetsGoDigital

Pošli nám TIP na článok