Slovenskí fanúšikovia športu sa môžu tešiť na nový športový kanál, ktorý už čoskoro spustí komerčná televízia JOJ. Podľa informácií portálu SatelitnáTV.sk už finišujú posledné práce na spustení novej stanice, ktorá by mala odštartovať v polovici septembra. JOJ Šport pritom ponúkne prenosy z viacerých športových udalostí, vrátane alpského lyžovania.

Televízia JOJ prednedávnom získala práva na vysielanie alpského lyžovania, ktoré na Slovensku preslávila Petra Vlhová. Aj tento šport, spolu s triatlonom, halovými športmi, volejbalom, basketbalom a ďalšími podujatiami bude vysielať nový kanál JOJ Šport. Ten by mal od roku 2024 do 2028 vysielať aj MS v hokeji.

JOJ totižto získala práva na vysielanie majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, no tie bude ešte do roku 2023 vysielať RTVS. „Práva na vysielanie má JOJ Group k dispozícii pre všetky typy streamov na všetkých dostupných platformách pre územie Slovenska ako jediný televízny vysielateľ,“ informovala TV JOJ.

Nový športový kanál JOJ Šport však nebude dostupný bezplatne, diváci si za jeho sledovanie budú priplácať v ponuke operátorov. Zatiaľ ale nie je známy presný zoznam poskytovateľov, ktorí novú JOJ Šport ponúknu. Štart vysielania je naplánovaný na 16. september.

Zdroj: SatelitnáTV.sk

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP