Najbohatší muž sveta, Jeff Bezos, počas pandémie nového koronavírusu ešte viac zbohatol, pretože hodnota akcií jeho internetového obchodu Amazon vzrástla. Konkrétne, v utorok (14. 4.) stúpla cena akcií Amazonu o 5 % na historicky najvyššiu hodnotu, z čoho profitoval najmä jeho zakladateľ a hlavný akcionár Bezos. Podľa indexu Bloomberg Billionaires Index od začiatku roku 2020 sa hodnota Bezosových aktív zvýšila o 24 miliárd USD na 138,5 miliardy USD (126,34 miliardy eur).

Služby internetového obchodu Amazon sú v súčasnosti veľmi žiadané, pretože ľudia zostávajú doma počas pandémie. Internetový maloobchodný gigant Amazon tak na rozdiel od iných firiem, ktoré bojujú o prežitie, zápasí s nadmerným dopytom. Jeho zákazníci musia čeliť dlhším dodacím časom alebo majú problém zadať objednávku pre obrovskú vyťaženosť webových stránok Amazonu.

Amazon bol tiež obvinený, že nerobí dosť pre ochranu svojich zamestnancov v skladoch alebo kuriérov pred vírusom. No zdá sa, že investorov tieto problémy neovplyvnili. Napriek všeobecnému poklesu cien na akciových trhoch podiely Amazonu sa od začiatku roka zvýšili o takmer 25 %.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom