Huawei Mate 20 Pro bol vymazaný zo zoznamu podporovaných zariadení pre betu Android Q

Približne pred dvomi týždňami bol oficiálne spustený beta program pre Android Q, kde sa medzi podporovanými zariadeniami objavil aj Huawei Mate 20 Pro. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

To však už naplatí, nakoľko bol tento smartfón zo zoznamu podporovaných zariadení odstránený, čo zrejme súvisí s nedávnym nariadením vlády USA, ktoré výrobcu umiestnilo na čiernu listinu – informuje 9to5Google. To spôsobilo aj to, že spoločnosť Google pozastavila smartfónom Huawei licenciu a hoc sa to nemalo týkať aktuálnych zariadení, zrejme ďalšie systémové aktualizácie nemožno očakávať.

Nie je známe, či je to spôsobené práve týmto javom, no je to veľmi pravdepodobné. Zoznam aktuálne podporovaných zariadení môžeš vidieť na tomto odkaze a ako informuje GSMarena, tak Huawei Mate 20 Pro mal byť odstránený niekedy počas minulej noci. Zaujímavé však je, že developerská stránka Huawei je stále v prevádzke.

Zdroj: 9to5Google, GSMarena

O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak