Politická strana Progresívne Slovensko (PS) prostredníctvom sociálnej siete Facebook informovala o ďalších hackerských útokoch, ktoré postihli jej webovú stránku. Ide tak už o druhý útok v priebehu 2 mesiacov.

Ďalší útok

Podľa dostupných informácií ide o DDoS útok, v rámci ktorého sa útočník snaží zneprístupniť službu tým, že ju preťaží. Išlo pritom o masívny útok, ktorý podľa Michala Šimečka zodpovedá tomu, „ako keby sa všetci obyvatelia Slovenska chceli na náš web pripojiť v rovnakom čase, 15-krát.“

Ovplyvňovanie volieb pomocou kybernetických útokov a silou sociálnych sietí je na celom svete čoraz častejšie, obzvlášť vďaka čoraz lacnejším technológiám, ktoré sú na takéto útoky potrebné. Ako sme ťa informovali v samostatnom článku podobným problémom sa stretla aj susedná Česká republika.

Niekoľko českých webových stránok súvisiacich s prezidentskými voľbami sa totiž stalo terčom ruských hackerov na čele s hackerskou skupinou NoName057(16).

Na zvýšené riziko kybernetických útokov pred voľbami upozornil aj Národný bezpečnostný úrad. Zatiaľ však nie je jasné, kto za týmito útokmi stojí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP