Pokiaľ patríš do tábora Androidu, s najväčšou pravdepodobnosťou platíš všade, kde sa dá, pomocou Google Pay. Portál Android Police ale upozorňuje, že aktuálna verzia služby už o niekoľko týždňov nebude funkčná vo vybraných regiónoch.

Google používateľom v Spojených štátoch rozposlal v uplynulých dňoch upozornenie o ukončení podpory súčasnej aplikácie Google Pay. Jej vynovený variant funguje simultánne vedľa súčasnej verzie už od konca minulého roka, a teda väčšina používateľov potrebu k prechodu na úplne novú aplikáciu nepocítila.

Transakcie či už cez webovú alebo tradičnú podobu aplikácie nebudú aktívne od 5. apríla. To znamená, že pokiaľ budú chcieť používatelia po tomto dátume využívať takýto typ platieb, musia si stiahnuť úplne novú rovnomennú aplikáciu.

V aktuálnej aplikácii bude okrem možnosti odosielania a prijímanie platieb zablokovaná aj história platieb, respektíve kontrola aktuálneho zostatku. Okrem vystriedania dizajnu služba prejde aj viacerými zmenami na pozadí fungovania, kde medzi najdôležitejšie patrí zvýšenie veku oprávnenia k používaniu z 16 na 18 rokov.

Nenechaj si ujsť
Po 5 rokoch zrazu zmena. Google hlási, že doterajšia kvalita v Google Fotkách bola zlá a máš si platiť za priestor

Novú podobu aplikácie majú zatiaľ dostupnú len používatelia v USA. Vzhľadom na globálnu rozšírenosť Google služieb však môžeme očakávať, že zmena v najbližších mesiacoch dorazí aj k nám.

Zdroje: Android Police, Google

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú