Americká Federálna komisia pre spoje (FCC) schválila plánovanú spojenie telekomunikačných operátorov T-Mobile USA a Sprint. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na svoje zdroje. Transakcia v hodnote 26,5 miliardy dolárov už v júli získala súhlas amerického ministerstva spravodlivosti. Stále však čelí žalobe zo strany generálnych prokurátorov viac než desiatky štátov USA.

Žaloba tvrdí, že fúzia, ktorá má spojiť tretieho a štvrtého najväčšieho mobilného operátora v USA, by viedla k rastu cien pre spotrebiteľov. Termín súdneho konania bola stanovený na 9. decembra, píše Reuters. Firmy T-Mobile USA a Sprint sa v rámci schválenia transakcie ministerstvom spravodlivosti dohodli, že predajú niektoré aktivity poskytovateľmi satelitnej televízie a internetu Dish Network. Ten by sa tak mal stať v Spojených štátoch novým mobilným operátorom.

Ministerstvo si od tohto kroku sľubuje zníženie negatívneho dopadu fúzie firiem T-Mobile USA a Sprint na hospodársku súťaž. Bez vzniku nového operátora by sa v dôsledku spojenia znížil počet mobilných operátorov v USA zo štyroch na tri. Firmy dohodu oznámili už vlani v apríli. T-Mobile US je dcérskou spoločnosťou nemeckého operátora Deutsche Telekom, zatiaľ čo firmu Sprint má pod kontrolou japonský technologický konglomerát SoftBank Group.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom