Profesionálni hráči iste dobre vedia, že pri hraní hrá obrovskú rolu aj obnovovacia frekvencia obrazovky. Práve vďaka vysokému fps totiž môže hra bežať plynulejšie, čo neprináša len príjemnejší zážitok z hrania. V tomto videu odborník Nvidie názorne vysvetľuje, prečo je vysoký framerate pri hraní tak dôležitý.

Výkonnejšie grafické karty ponúkajú aj vyššiu snímkovaciu frekvenciu obrazu, ktorá je neraz kľúčovou pri hraní hier a dokonca má reálny dopad na výsledok hrania napríklad v turnajoch.

Čím vyššie fps dokáže grafická karta ponúknuť a čím vyššia je obnovovacia frekvencia monitora (Hz), tým sa dočkáme plynulejšieho obrazu. Rozdiely sú pritom markantné a pri porovnaní 60 fps s 240 fps je vidieť, ako framerate vplýva na hranie hier.

S vyšším fps sa minimalizuje aj tzv. „ghost“ efekt, ktorý sa objavuje pri hraní na nižšom fps. Tým sa odstraňujú nežiadúce efekty a hráč môže v kritických situáciach lepšie reagovať, pokiaľ hra beží bez „lagov“.

Framerate má teda vo svete hier a profesionálneho hrania obrovský význam, o ktorom prezradil ďalšie detaily odborník z Nvidie. Viac informácií ti poskytne priložené video.

Zdroj: NVIDIA GeForce Česká republika/YouTube, Nvidia

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom