Dokáže ťa vyšší framerate zvýhodniť pri hraní hier? Odborník vysvetlil zásadné výhody

Profesionálni hráči iste dobre vedia, že pri hraní hrá obrovskú rolu aj obnovovacia frekvencia obrazovky. Práve vďaka vysokému fps totiž môže hra bežať plynulejšie, čo neprináša len príjemnejší zážitok z hrania. V tomto videu odborník Nvidie názorne vysvetľuje, prečo je vysoký framerate pri hraní tak dôležitý.

Výkonnejšie grafické karty ponúkajú aj vyššiu snímkovaciu frekvenciu obrazu, ktorá je neraz kľúčovou pri hraní hier a dokonca má reálny dopad na výsledok hrania napríklad v turnajoch.

Čím vyššie fps dokáže grafická karta ponúknuť a čím vyššia je obnovovacia frekvencia monitora (Hz), tým sa dočkáme plynulejšieho obrazu. Rozdiely sú pritom markantné a pri porovnaní 60 fps s 240 fps je vidieť, ako framerate vplýva na hranie hier.

S vyšším fps sa minimalizuje aj tzv. „ghost“ efekt, ktorý sa objavuje pri hraní na nižšom fps. Tým sa odstraňujú nežiadúce efekty a hráč môže v kritických situáciach lepšie reagovať, pokiaľ hra beží bez „lagov“.

Framerate má teda vo svete hier a profesionálneho hrania obrovský význam, o ktorom prezradil ďalšie detaily odborník z Nvidie. Viac informácií ti poskytne priložené video.

Zdroj: NVIDIA GeForce Česká republika/YouTube, Nvidia

Pošli nám TIP na článok