Programová ponuka O2 TV prejde veľkou zmenou, o pár týždňov z nej ubudnú viaceré stanice AMC, ktoré musí operátor vyradiť už od začiatku budúceho mesiaca.

Aktualizované 2. júla:

České O2 TV už vyradilo z programovej ponuky kanály AMC, ktoré operátor prestáva vysielať na českom trhu po predošlých medializovaných informáciách. Na Slovensku sa však situácia zmenila.

Hoci predtým slovenské O2 hovorilo o náhrade programovej ponuky AMC, nakoniec doterajšie programy v slovenskej O2 TV ostávajú. Informáciu potvrdil pre FonTech.sk PR manažér O2, Ján Kalafut.

Dokonca sa vysielateľ rozhodol obohatiť programovú ponuku a z kanálov AMC zaradil do vysielania zopár ďalších kanálov. Kompletnú ponuku programov pre O2 TV platnú od 1. júla nájdeš na tomto odkaze.

Slovenskí diváci si tak budú môcť aj naďalej v O2 TV na našom trhu vychutnať doterajšie programy AMC, vrátane kanálov Sport 1 a Sport 2, kde prebieha vysielanie Formuly 1 a Európskej ligy majstrov.

Doplnené 24. júna:

Podľa skupiny Sport TV na Facebooku, ktorá pokrýva obsah športových staníc vysielateľa AMC, sa objavili informácie o tom, že O2 chcelo vo svojej televízii O2 TV nahradiť vysielanie Formuly 1 alternatívou.

Od začiatku júla totiž vyradí stanice spadajúce pod AMC, o ktorých sme informovali v predošlej verzii článku. F1-ku však chcel operátor údajne vysielať na rakúskom ORF, čo malo O2 komunikovať aj na sociálnych sieťach.

‼️ O2 TV v médiích a na sociálních médiích informuje, že do svého vysílání zařadí přenosy některých závodů Mistrovství…

Posted by Sport TV on Wednesday, June 23, 2021

V skutočnosti by však bolo toto vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Česku cez O2 TV protiprávne, nakoľko exkluzívne práva na vysielanie vlastní AMC. O2 tak malo informáciou o vysielaní Formuly 1 zavádzať zákazníkov, pričom AMC už podniklo potrebné kroky, aby porušeniu svojich exkluzívnych práv zabránilo.

Takúto informáciu považujeme za zavádzajúcu voči predplatiteľom O2 TV a za protiprávnu z hľadiska porušenia výhradných práv spoločnosti AMC Networks International na vysielanie závodov majstrovstiev sveta FIA Fomuly 1 na územní Českej republiky a Slovenska.

Radi by sme zdôraznili, že AMC Networks International je výhradným držiteľom vysielacích práv na Majstrovstvá sveta FIA Formuly 1 na území Českej republiky a Slovenska.

Retranslácia prenosov Majstrovstiev sveta FIA Formuly 1 spoločnosťou O2, či už zaradením kanálu ORF alebo akéhokoľvek iného kanálu, je protiprávna a spoločnosť AMC Networks International už podnikla potrebné právne kroky, aby takémuto porušeniu svojich výhradných práv zabránila,“ informovalo AMC.

Doplnené o 14:50: Článok bol aktualizovaný o vyjadrenie slovenského O2.

Informácie o vyradení týchto kanálov sa objavili v Česku, kde bolo definitívne potvrdené, že vybrané stanice už od 1. júla nebudú v ponuke O2 TV, informuje Lupa.cz. Aká je situácia na Slovensku?

‼️ POZOR VŠEM PŘEDPLATITELŮM O2 TV ‼️ Donesla se nám informace, že je možné, že od 1. července 2021 vyřadí O2 TV ze své…

Posted by Sport TV on Wednesday, June 16, 2021

O2 TV v susednom Česku doteraz ponúkalo stanice z rodiny AMC, medzi ktorými sú stanice Sport 1, Sport 2, AMC, Film+, Spektrum, Spektrum Home, TV Paprika, Minimax a JimJam. Od začiatku júla však budú vyradené. Informáciu potvrdil aj samotný poskytovateľ kanálov AMC.

V súlade so situáciou na trhu sme spoločnosti O2 TV predložili férovú a konkurencieschopnú ponuku, ale zatiaľ sme nedosiahli dohodu. Naša ponuka by nezaťažila ani divákov, ani O2 TV. Sme stále otvorení vyjednávaniu a veríme, že je v záujme oboch strán a všetkých predplatiteľov O2 TV, aby sme k dohode došli,“ informoval Marcel Mareš, zástupca AMC Networks International pre slovenský a český trh.

Na problémy s dohodou oboch strán však v konečnom dôsledku doplatí koncový zákazník, ktorý príde o možnosť sledovať viacero známych a obľúbených programov v O2 TV.

Zatiaľ čo informácie o ukončení kanálov AMC v Česku boli definitívne potvrdené, slovenské O2 sa k vyradeniu programov z ponuky O2 TV dosiaľ nevyjadrilo. Na odpoveď čakáme a článok budeme aktualizovať. 

S našimi otázkami sme sa obrátili aj na slovenské O2, ktoré pre redakciu FonTech.sk potvrdilo vyradenie staníc AMC z ponuky O2 TV na Slovensku.

“O2 od 1. júla pripravuje zmeny v ponuke TV staníc v službe O2 TV. O výbere nových TV kanálov, ktoré nahradia TV stanice skupiny AMC v ponuke O2 TV budeme našich zákazníkov včas informovať,” informovalo O2 vo vyjadrení pre FonTech.sk

Zdroj: Lupa.cz

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom