Americký whistleblower Edward Snowden, ktorý žije v exile v Rusku, sa počas Vianoc stal otcom. Jeho manžela Lindsay Millsová v piatok zverejnila fotografiu, na ktorej obaja držia novonarodeného syna vo vianočnom oblečení, avšak s tvárou zakrytou veľkým smajlíkom, informovala v sobotu agentúra DPA.

Jeho právnik v sobotu pre ruskú agentúru Interfax uviedol, že matka a syn sú v dobrom zdravotnom stave. Millsová oznámila tehotenstvo koncom októbra, pričom Rusko udelilo Snowdenovi a jeho manželke azyl. Dieťa dostane automaticky ruské občianstvo.

Snowden tiež nedávno povedal, že spolu s manželkou tiež žiadajú o ruské občianstvo, pretože nechcú riskovať odlúčenie od svojho syna. Občianstva USA sa však vzdať nechcú.

Bývalý spolupracovník amerického Úradu pre národnú bezpečnosť (NSA) utiekol zo Spojených štátov v roku 2013 po tom, ako zverejnil rozsiahle tajné informácie o metódach elektronického sledovania používaných spravodajskými službami. V USA je obvinený okrem iného z porušenia zákona o špionáži a krádeže majetku vlády.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom