Dychberúci Černobyľ môžeš zažiť aj vďaka novej hororovej hre. Má nábeh stať sa najlepším kúskom žánru

Ak sa ti páčil seriál Chernobyl od HBO, určite sa ti zapáči aj najnovšia sci-fi hororová hra Chernobylite od poľského štúdia The Farm 51, ktoré sa inšpirovalo katastrofickou haváriou jadrovej elektrárne.

Na stránkach Gamefound sa objavila nová hra od poľského štúdia The Farm 51 s názvom Chernobylite. Ide o hru, ktorá je inšpirovaná udalosťami z roku 1986, kedy došlo na Ukrajine k havárii jadrového reaktora. Autori hru opisujú ako sci-fi hororovku, v ktorej bude hlavnou úlohou prežiť v zakázanej zóne černobyľskej elektrárne a okolí Pripiati, informuje Ladbible.

Ako si môžeš všimnúť aj v trailery na hru, dostať sa budeš môcť až priamo do samotnej elektrárne, ktorú mimochodom autori hry vytvorili za pomoci 3D skenu. Malo by tak ísť o veľmi verné spracovanie elektrárne a jej okolia. Autori hry ďalej sľubujú objavovanie okolitého prostredia, nelineárne rozprávanie príbehu, prepracovaný súbojový systém a crafting. Chernobylite si už môžeš na stránkach Gamefound predobjednať a získať tak predbežný prístup k hre na platforme Steam.

Zdroj: Chernobylgame, Ladbible

Pošli nám TIP na článok