Kým v prípade procesorov sa spoločnosť AMD dokázala pozdvihnúť a vytvoriť spoločnosti Intel silnú konkurenciu, na poli grafických kariet jej stále patria len druhé husle. Síce pre nižšiu a strednú triedu kariet ponúka alternatívu, no v kategórii high-end tu už roky chýba poriadny zástupca. 

Zmeniť to mali karty AMD Vega, no napriek vysokým očakávaniam bola realita odlišná a Nvidia ostala neporazená. Portál TechRadar však prichádza s ďalšou nádejou a tvrdí, že už v budúcom roku príde „zabijak Nvidie“. Pripravované karty označené ako Navi 21 a Navi 23 by mali byť špičkou na trhu a zároveň aj priama konkurencia pre Nvidia RTX 2080 Ti. Poraziť ju majú ako v oblasti výkonu, tak aj v prípade nízkej ceny, ktorá je pre AMD typická.

Vyrobené majú byť 7 nm technológiou a dokonca prídu s technológiou Ray Tracing, informuje The Inquirer. Zároveň by tieto karty mali byť vo výbave pripravovaných konzol od Sony a Microsoftu. No napriek tomu by sa tieto vyjadrenia mali brať s rezervou. Bolo by skvelé, ak by sa to stalo skutočnosťou, ale podobných výrokov tu už v minulosti bolo viacero a ukázali sa len ako „kačice“. 

Zdroj: TechRadar, The Inquirer

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom