Aktualizované 19. septembra 2023 – Do platnosti dnes vchádza nový cenník mobilného operátora Tesco Mobile. Tie sa týkajú volaní, SMS a tiež mobilného internetu, pričom Tesco Mobile nie je jediným operátorom, ktorý tento mesiac zvýšil ceny.

Pôvodný článok:

Mobilný operátor Tesco Mobile na svojej webovej stránke upozorňuje na zvýšenie cien, ktoré má vojsť do platnosti už 19. 9. 2023. Zmeny sa pritom týkajú nielen volaní a SMS, ale tiež mobilného internetu.

Dáta sa oplatia viac

Zmeny sa týkajú zákazníkov s predplatnou kartou Bodka, ktorej cena za minútu volania je momentálne 0,039 eur, narastie však na 0,05 eur. Zvýšenie sa rovnako tak dotkne aj SMS, ktorých cena stúpne z terajších 0,039 eur na 0,05 eur.

V prípadne internetového balíčku na deň síce dochádza k navýšeniu ceny, avšak aj povoleného objemu prenesených dát. V prípade menšieho balíčka je to 500 MB namiesto pôvodných 300 MB a tentoraz s cenou 0,70 eur na deň, namiesto pôvodných 0,50 eur. Ak zákazník využije celých 500 MB, dáta ho vyjdú lacnejšie, než pri dnešnom cenníku.

Vyšší balíček doteraz predstavoval objem 1 GB za 1 euro denne, po novom poskytne až 1,5 GB za 1,30 eur – aj v tomto prípade tak narastá objem viac, než cena, avšak zákazníkovi sa oplatí len v prípade, že tento objem aj využije.

Týkajú sa aj roamingu

Ako dôvod pre úpravu cien firma uvádza nárast cien tovarov a služieb ako aj enormný nárast cien energií. Zmeny sa majú týkať aj roamingu v zóne 1 (EÚ) a pre denné dáta a dátové balíčky budú platiť nové vyššie EÚ dátové limity podľa pravidiel regulácie.

Pri 500 MB balíčku bude možné v zóne 1 EÚ čerpať až do 648 MB, s balíčkom 1,5 GB do 1 204 MB.

Od 19. 9. 2023 sa majú zvýšiť aj ceny týchto služieb pre karty na dobíjanie kreditu, kde sa cena za volania zvýši z pôvodných 0,01 eur na 0,03 eur v prípade volaní na čísla v sieti Tesco Mobile a z 0,10 eur na 0,13 eur v prípade volaní na čísla v ostatných sieťach a v roamingu v rámci zóny 1.

Cena za jednu SMS zase stúpne z pôvodných 0,05 eur na 0,08 eur. Ceny za dáta budú rovnaké, ako pri karte Bodka a líšiť sa nebudú ani ich ceny.

Zdražujú viacerí

Tesco Mobile nie je jediným operátorom chystajúcim zmeny cien a zdraženie tento mesiac oznámil aj operátor O2.

O2 však zároveň uzavrelo dohodu so spoločnosťou Slovak Telekom o zdieľaní mobilnej siete. Výhodou má byť nielen lepšie pokrytie, ale tiež lepšia kvalita signálu či rýchlejšie nasadzovanie inovácií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP