Bratislavský závod Volkswagen Slovakia stále zápasí s nedostatkom komponentov. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová, v dôsledku celosvetového nedostatku polovodičov musí fabrika prispôsobiť časť produkcie aj v aktuálnom týždni.

„V závislosti od dostupnosti dielov je čiastočne dotknutá výroba SUV vozidiel. Produkcia v segmente malých mestských vozidiel v tejto chvíli beží podľa výrobného plánu,“ spresnila. Spoločnosť zároveň nevylučuje ďalšie prispôsobovanie výroby.

Volkswagen Slovakia začínal na Slovensku v roku 1991 ako spoločnosť so stovkou zamestnancov v areáli bývalých Bratislavských automobilových závodov. Nemecká automobilka u nás počas tridsiatich rokov investovala 4,6 miliardy eur a vyrobila viac ako 6 miliónov vozidiel. V súčasnosti produkuje v Bratislave deväť modelov piatich značiek a objem produkcie sa pohybuje na úrovni státisícov kusov ročne. Okrem áut vyrába na Slovensku prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú