Zaregistrovanie slovenskej domény je oddnes lacnejšie. Správca .sk domén, spoločnosť SK-NIC, spúšťa akciu „Šťastných 7 dní“, počas ktorej ponúka záujemcom možnosť registrovania slovenskej domény lacnejšie, informoval portál DSL. V tejto týždňovej akcii stojí registrácia slovenských domén iba 4 € bez DPH.

Akcia pre lacnejšie .sk domény je platná od 7. marca a potrvá do 13. marca. Od začiatku pandémie eviduje správca slovenských domén zvýšený záujem o ich registráciu. Týmto spôsobom chce SK-NIC pomôcť záujemcom v týchto časoch a ponúknuť im lacnejšiu možnosť registrácie slovenskej domény.

Cena preto na toto vybrané obdobie klesne na 4 € bez DPH, respektíve 4,80 € s DPH. Nie je však známe či cena registrácie platí iba na prvý rok. SK-NIC už aktuálne eviduje 431 000 registrovaných domén do 7. marca, pričom do konca minulého roka ich bolo podľa výročnej správy 424 055.

Od začiatku pandémie pritom vzrástol aj počet domén súvisiacich s koronavírusom. Správca za minulý rok evidoval celkovo 1458 takýchto domén. Najväčší rast v tomto smere vlani evidoval v marci a apríli, teda v čase, kedy sa začalo ochorenie COVID-19 šíriť aj na Slovensku.

Zdroj: DSL, SK-NIC

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom