Spoločnosť Boeing opätovne odložila skúšobný let kozmickej lode Starliner s posádkou plánovaný na 21. júla. Dôvodom sú zistené technické nedostatky. TASR správu prevzala vo štvrtok z agentúry AFP.

Technici počas testovania odhalili nové problémy spojené s chybným systémom padákov a páskou, ktorá sa používa v kozmickej lodi. Tá za istých podmienok môže byť podľa technikov horľavá.

„Rozhodli sme sa zastaviť prípravu na let misie s ľudskou posádkou s cieľom napraviť tieto problémy,“ uviedol riaditeľ príslušného programu spoločnosti Boeing Mark Nappi. Nový dátum štartu nebol navrhnutý.

Séria predchádzajúcich technických problémov spôsobila dvojročný sklz v plánovom harmonograme tohto projektu, pripomína AFP.

Vlani v máji sa kozmická loď CST-100 Starliner bez posádky úspešne spojila s Medzinárodnou vesmírnou stanicou (ISS). Spoločnosť Boeing plánovala uskutočniť prvý let tejto kozmickej lode s posádkou ešte v roku 2022.

Boeing v budúcnosti plánuje využívať Starliner na prepravu astronautov na ISS, čím by poskytol alternatívu k lodi Crew Dragon od americkej spoločnosti SpaceX.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP