Populárny britský moderátor Jeremy Clarkson, známy predovšetkým z motoristickej relácie Top Gear a The Grand Tour, už viac nebude pokračovať v moderovaní žiadnej relácie v službách Amazonu.

Ako informuje Variety, Amazon sa rozhodol so 62-ročným Clarksonom rozviazať kontrakt a moderátor s okamžitou platnosťou skončil vo všetkých rozbehnutých projektoch, ktoré ponúka streamovacia služba Prime Video. Amazon vysielal The Grand Tour aj Clarkson’s Farm, kde bol najznámejší z trojice automobilových nadšencov sám a rýchle stroje vymenil za hospodárske stroje.

Clarksonovi sa stal osudným jeho komentárový stĺpček, ktorý v decembri minulého roka uverejnili v britskom denníku The Sun. Moderátor sa v ňom pustil do Meghan Markle, manželky vojvodkyne zo Sussexu a manželky princa Harryho.

Clarkson v komentári uviedol, že nenávidí Meghan Markle každou bunkou svojho tela a „chcel by ju vidieť chodiť nahú po Británii, zatiaľ čo ľudia po nej hádžu exkrementy„. Clarkson vo svojom ospravedlnení uviedol, že narážal na známu scénu zo seriálu Game of Thrones, no toto vysvetlenie do textu „zabudol“ napísať.

Amazon

Do denníka The Sun krátko po zverejnení začali chodiť sťažnosti od čitateľov, výsledkom čoho sa redakcia rozhodla Clarksonov článok stiahnuť. Moderátor po medializácii čelil ostrej kritike, neskôr sa za svoj komentár na sociálnych sieťach ospravedlnil.

To však Amazonu nestačilo a spoločnosť sa rozhodla rozviazať s Clarksonom spoluprácu. Znamená to, že moderátor sa neobjaví v žiadnom novom titule na Prime Video po roku 2024.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP