Pred pár dňami sme informovali o novinkách, s ktorými by mala prísť nadchádzajúca generácia MacBookov Pro. Apple sa podľa týchto informácií vracia k „starým koreňom“, no portál MacRumors teraz prišiel s ďalšou vlastnosťou, ktorú by mali nové MacBooky Pro priniesť.

O tom, že nová generácia profesionálnych laptopov od Apple sa vráti ku starým koreňom, už nejaký čas vieme. Apple sa rozhodol odstrániť nie až tak populárny Touch Bar a vrátiť sa k populárnej magnetickej nabíjačke MagSafe, od ktorej upustil pri modeloch už v roku 2016.

 

Portál Bloomberg však nedávno informoval, že do MacBookov Pro sa dokonca vráti aj čítačka SD kariet, ktorej odstránenie v minulosti rozhnevalo najmä fotografov a video tvorcov. Tí si v posledných generáciách museli dokupovať extra príslušenstvo, čo nielenže stojí viac peňazí, ale rovnako to je hardvér navyše, ktorý so sebou treba vždy niekam ťahať.

Hovorí sa dokonca aj o návrate HDMI portu, no návrat veľkých USB-A portov je nanajvýš nepravdepodobný, nakoľko už celý technologický svet plynule prechádza na moderné a menšie USB-C.

Zdroj: MacRumors, Bloomberg

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom