Android Q prinesie praktickú novinku pri využívaní Wi-Fi

V dnešnej dobe sa stále viac a viac dbá na bezpečnosť sietí. Jednou z klasických ochrán je heslo k Wi-Fi pripojeniu, ktorého zadávanie nová verzia Androidu Q výrazne uľahčí.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Kedysi sme mohli byť svedkami voľne dostupných domácich Wi-Fi sietí bez hesiel. Doba však pokročila a bezpečnosť sa spomína stále viac a viac. V tomto smere sa dbá aj na využívanie bezpečných hesiel, ktoré sú tak častokrát komplikované. Pokiaľ sa chceme pripojiť na takúto Wi-Fi sieť, zadanie bezpečného hesla tak zvykne byť zdĺhavé a komplikované.

Android Q však prichádza s jednoduchým riešením, o ktorom informoval portál Android Authority. Pokiaľ ťa známy požiada o heslo k tvojej Wi-Fi sieti, stačí zájsť do nastavení sietí a internetu a v položke Wi-Fi kliknúť na aktuálne pripojenú sieť. Hneď na to sa objaví ikona zdieľania v tvare QR kódu, po ktorého nasnímaní sa tvoj známy bezproblémovpripojí na sieť.

Zdroj: Android Authority

Zdieľaj
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.