Herné štúdio Larian si pre fanúšikov na konferencii State of Play prichystalo príjemné prekvapenie – ich očakávaná novinka Baldur’s Gate 3 bude tento rok vydaná aj na PlayStation 5.

Na Xboxe môže chýbať

Baldur’s Gate 3 je na PC cez Steam a GOG k dispozícii v rámci predbežného prístupu a plné vydanie je naplánované na 31. augusta, kedy sa nový diel ikonickej RPG dostane aj na PS5. Na mieste je aj otázka, ako je to s vydaním hry na konzolách Xbox, kde Baldur’s Gate ohlásený nebol.

Podľa štúdia sa novinka na Xbox zatiaľ oficiálne neplánuje kvôli technickým problémom spôsobených pri kooperácii v režime split-screenu, informuje Polygon. Vývojári tak vyvrátili fámu, že Baldur’s Gate 3 sa na Xbox nedostane kvôli zlej optimalizácii pre Xbox Series S.

Larian v stanovisku vysvetľuje, že herná novinka nie je konzolovou exkluzivitou pre PS5 a vydanie pre Xbox je stále v hre. „Na Xbox verzii BG3 stále pracujeme, ešte si ňou ale nie sme takí istí, aby sme to oznámili oficiálne.“

Nádej pre vlastníkov Xbox teda stále žije a je možné, že Baldur’s Gate 3 sa na Xbox predsa len dostane. Či to bude v deň vydania 31. augusta alebo dodatočne po vyriešení technických problémov nateraz známe nie je.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP