Čínsky obchodný gigant AliExpress otvára svoj prvý obchod v španielskom Madride. Bude slúžiť hlavne ako showroom pre zákazníkov, píše Forbes.

AliExpress prichádza oficiálne už aj do Európy. Populárna čínska nákupná platforma otvorila v stredu 21. augusta svoj prvý európsky kamenný obchod v španielskom Madride. Rozprestiera sa na ploche až 740 metrov štvorcových v nákupnom centre Xanadú a ponúkne približne 1 000 rôznych výrobkov od 60 značiek, pričom ide hlavne o elektroniku.

AliExpress otevřel kamennou prodejnu

🛒 Šílenství. Slovo, které zřejmě nejpřesněji vystihuje atmosféru v nákupním centru na předměstí Madridu ve Španělsku. Čínský AliExpress tam otevřel první kamennou prodejnu v Evropě a prvním zákazníkům slíbil dárky. Lidé tak čekali před prodejnou i dva dny.

Gepostet von ČT24 am Montag, 26. August 2019

Napriek tomu, že obchod má veľa výrobkov aj naskladnených, poslúži hlavne ako showroom, kde si zákazníci môžu výrobky prehliadnuť a vyskúšať, avšak ich finálny nákup vykonajú prostredníctvom klasického e-shopu. Španielsko je pre spoločnosť štvrtým najväčším trhom podľa obratu po Číne, USA a Rusku, informuje Ecommerce News.

Prilákanie nových zákazníkov

Koncept showroomu naznačuje, že AliExpress sa chce zamerať okrem rozšírenia trhu aj na zvýšenie povedomia potenciálnych zákazníkov v Španielsku a získanie údajov o ich nákupoch. Otvorenie kamenného obchodu tiež spôsobilo v Španielsku nákupný ošiaľ, keď skupiny zákazníkov strávili pred prvou európskou pobočkou až 2 noci v snahe byť medzi prvými, ktorí sa doň dostanú. AliExpress totižto sľuboval prvým zákazníkom rôzne darčeky a zľavy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom