Cena virtuálnej meny bitcoin sa v pondelok prvýkrát za tri mesiace dostala nad úroveň 50 000 USD, pretože investori začali znova nakupovať digitálne meny.

Najväčšia a najznámejšia kryptomena počas pondelňajšieho obchodovania v Ázii stúpla približne o 2 % na 50 249,15 USD (43 054,71 eura). To bola jej najvyššia hodnota od polovice mája, keď ju začal potápať celý rad problémov, vrátane zásahu čínskych úradov proti virtuálnym menám a rozhodnutia šéfa Tesly Elona Muska prestať akceptovať platby bitcoinmi pre obavy z nadmernej spotreby elektriny pri ťažbe a jej vplyvu na životné prostredie.


Výrobca elektromobilov však odvtedy opäť naznačil svoju podporu bitcoinu a záujem oň prejavilo aj niekoľko ďalších významných investorov vrátane zakladateľa sociálnej siete Twitter Jacka Dorseyho.

Bitcoin už vzrástol o viac ako 70 % od svojho poklesu na šesťmesačné minimá pod hranicou 29 000 USD, ktorých sa dotkol v júni. A objavili sa už aj špekulácie, že by mohol začať stúpať k 100 000 USD. Ale zatiaľ je stále ďaleko od svojho rekordu tesne pod úrovňou 65 000 USD, ktorú dosiahol v apríli.

Ďalšie články:

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP