Obľúbená streamovacia služba Spotify práve pokorila rekordný počet predplatiteľov. V septembri minulého roka si službu platilo 40 miliónov používateľov, no za posledných šesť mesiacov sa počet zvýšil až o 25 %. V týchto dňoch si ju teda platí už 50 miliónov používateľov. Spotify tak prekonáva aj Apple Music, ktorý má „len“ 20 miliónov predplatiteľov.

Spoločnosť však neprezradila presný počet zákazníkov, ktorí jej služby využívajú. Popri predplatených službách je totiž možné siahnuť aj po viariante úplne zadarmo, no na úkor zobrazovania reklám. V predplatnom je zahrnutých niekoľko výhod, ktoré určite poznáš, ak aj ty patríš k používateľom. Skvelou a hlavne výhodnou ponukou je možnosť predplatného pre viac ako 6-člennú rodinu. Tá si za služby zaplatí zhruba 14 €.

zdroj fotografie: Slashgear

Nenechaj si ujsť
YouTube chce svojou najnovšou streamovacou službou odstaviť klasické káblovky

Medzi najväčších konkurentov Spotify patrí najmä Apple Music. Kalifornský gigant so svojou hudobnou službou ponúka zadarmo na začiatok 3-mesačnú skúšobnú lehotu. Po jej uplynutí si za používanie účtuje na vlas rovnaké sumy ako Spotify. Momentálne najlepší hráč v tejto brandži pôvodom zo Štokholmu expandoval do New Yorku, kde sa usídlil v novom Svetovom obchodnom centre a ponúka až 1000 pracovných miest.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom