Obľúbená hudobná služba Spotify, ktorá len nedávno pokorila rekordných 50 miliónov predplatiteľov, pripravuje skvelé vylepšenie pre tých, ktorí si potrpia na nekompromisnej kvalite zvuku. 

Niektorí používatelia aplikácie Spotify hlásia, že im prišla špeciálna ponuka na službu nazvanú „Spotify Hi-Fi“. Hlavným lákadlom je teda bezstratová kvalita audia, akú ponúkajú originálne CD. Spoločnosť zároveň testuje, koľko sú ochotní používatelia za túto službu zaplatiť. Niektorým totiž prišla ponuka za 10 dolárov na mesiac a niektorým iba za 5.

spotifyzdroj fotografie: Twitter

nenechaj si ujsť
Spotify suverénne láme rekordy v počte predplatiteľov a dominuje na trhu

Vyzerá to však tak, že sa zatiaľ Spotify Hi-Fi nedá reálne kúpiť. Potom, čo ju niektorí používatelia chceli získať, im bolo odkázané, že nie je dostupná v ich krajine alebo dostali chybové hlásenie. Prechod Spotify na kvalitnejší zvuk pre nás nie je až tak veľkým prekvapením. Apple sa pri najnovších iPhonoch zbavil klasického 3.5 mm jacku, ponechalo tradičný Lightning a Android smartfóny taktiež postupne prechádzajú na nový USB Type-C konektor.

Tým pádom sú už na svete milióny potenciálnych používateľov, ktorí by mali záujem priplatiť si za bezstratový zvuk vo vysokej kvalit. Keďže Spotify nedávno prekročilo hranicu 50 miliónov predplatiteľov, Hi-Fi služba by bola skvelým nástrojom pre zvýšenie príjmov. Nakoľko je táto nová ponuka momentálne testovaná na malej skupine používateľov, širšia dostupnosť je len otázkou času.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom