Celá produkcia filmu Glass sa momentálne nachádza vo Philadelphii a s ňou prichádza aj prvý pohľad na Samuela L. Jacksona v úlohe Elijaha Priceho. 68-ročný herec je späť ako záhadný zberateľ komiksov, ktorý bol presvedčený, že “obyčajný človek” David Dunn (Bruce Willis) má nadprirodzené schopnosti.

Pre režiséra M. Night Shyamalana bol film Vyvolený (2000) určite jedným z najlepších počinov, aký kedy natočil. O 16 rokov sme sa dočkali filmu Rozpoltený, v hlavnej úlohe James McAvoy a veľa z nás si všimlo malú spojitosť medzi spomínanými postavami. Aj preto nás na naše prekvapenie v roku 2019 čaká ukončenie “trilógie“, v ktorej sa objavia všetci traja vyššie menovaný herci!

Akú spojitosť môžeme očakávať?

Keď režisér minulý rok vypustil do sveta film Rozpoltený, veľa z nás bolo šokovaných ohľadom záverečnej scény. V nej sa objavil David Dunn, ktorý sleduje v televízii správy o zatknutí Kevin Crumba. Taktiež už vieme, že bude umiestnený do tej istej inštitúcie, v ktorej sa nenachádza nikto iný, ako sám Elijah Price, taktiež známy ako Mr. Glass.

Natáčanie sa odohráva v Pensylvánii a prvý pohľad na Samuela L. Jacksona určite stojí za povšimnutie. Invalidný vozík, fialový oblek a rukavice v rovnakej farbe sú jednoducho výbava, ktorú si spájame s jednou z najikonickejších postáv vôbec. Táto fotografia nám odhaľuje fakt, že aj po toľkých rokoch jeho slabosť k fialovej nezapadla prachom. Na ďalších fotografiách vidíme, že James McAvoy má na hlave čiernu parochňu, ktorá môže na prvý pohľad pôsobiť ako vtip. No vôbec to tak nemusí byť. Je totiž vcelku pravdepodobné, že v tretej časti uvidíme nové osobnosti tejto rozpoltenej postavy.

Zobraziť celú galériu (1)
movieweb, Pre porovnanie, Glass (2019) a Vyvolený (2000)

Podľa slov režiséra sa film Glass a jeho príbeh vytvárali dlhých 17 rokov. Shyamalan taktiež povedal, že jeho posledné dielo v nás vyvolá emócie. To by mohlo fungovať, nakoľko sa natáča v opustenej nemocnici v Allentowne. Konkrétna nemocnica je už niekoľko rokov prázdna, preto vyzerá ako to ideálne miesto pre isté scény pokračovania. Len pre zaujímavosť, táto bývala psychiatrická liečebňa bola postavená v roku 1912 a zatvorená v roku 2010.

I got a hair transplant #plugs

Príspevok, ktorý zdieľa James Mcavoy (@jamesmcavoyrealdeal),

Rozpoltený bol považovaný za návrat do skutočnej podoby režiséra M. Night Shyamalana, ktorý dokázal uspieť aj v pokladnici. Avšak Glass sa začína tváriť ako “monštrum” a nové fotografie to len potvrdzujú. 17-ročné čakanie všetkých zainteresovaných a presviedčanie režiséra ohľadom pokračovania filmu Vyvolený sa konečne skončilo. Kto by to čakal, že sa práve Dunn vydá po stopách sériového vraha Kevina Crumba? Podľa všetkého to bude poriadna dávka kvality, ktorú si nemôžeme nechať ujsť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom