banner-note-7
Gadgety z Číny ste si veľmi obľúbili, čo nás samozrejme nesmierne teší. Už prešlo neuveriteľných 70. dielov, ktoré priniesli desiatky, ba až stovky parádnych gadgetov z čínskych e-shopov. Za prejavenú podporu počas sedemdesiatich sobôt sme sa rozhodli, že prinesieme úplne nové, oveľa lepšie Gadgety z Číny s nadupanými novinkami.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Po novom teda môžete očakávať od nás v každom 10. dieli plnohodnotnú recenziu piatich gadgetov, ktoré reálne kúpime a vyskúšame. Opäť sme v tomto smere prví na Slovensku a pevne veríme, že vám uľahčíme nakupovanie. Ak dosiahne tento špeciálny diel dostatočný dosah a bude úspešný, sľubujeme, že recenzie gadgetov budeme prinášať častejšie. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si prvú päticu recenzií zaujímavého príslušenstva.

Držiak káblov

Hneď na úvod začneme praktickým riešením pre všetkých, ktorí majú na pracovnom stole neustále neporiadok. Šikovný organizér káblov je neoceniteľnou pomôckou, ktorá dokáže za pár eur zmeniť celkový dojem zo stola. Gadget prichádza v decentnej krabičke. Po otvorení na nás ihneď čaká samotný držiak káblov v modrom prevedení. Ak by vám táto farba nevyhovovala, k dispozícii je aj čierne, zelené a červené farebné prevedenie.

gadgety-special-1 (30)

gadgety-special-1 (31)

No teraz si povedzme niečo k držiaku. Ten je vyrobený z kvalitného plastu, ktorý absolútne nesmrdí a celý princíp funkčnosti je naozaj jednoduchý. Pod rovnou plochou je umiestnený magnet, ktorý drží 3 menšie “guličky”. Práve do nich sa vkladajú káble a aj oni majú na spodku magnet, aby sa dokázali udržať na spomínanej rovnej ploche s magnetom. Všetky plastové diely sú kvalitne skonštruované a určite sa len tak ľahko nezlomia. Dúfam, že som to nevysvetlil príliš komplikovane a lepší prehľad ponúknu naše fotografie nižšie.

Kúpiť za 6,45 €

MicroUSB kábel s magnetickou koncovkou a obalom z nylonu

Štandard microUSB typu B už pomaly mizne z nových smartfónov a nahrádza ho reverzibilný USB Type-C konektor. V prípade, že ešte stále vlastníte zariadenie s týmto starším konektorom, druhý gadget je dokonalým doplnkom k smartfónu alebo tabletu. Tento kábel s magnetickou koncovkou prichádza v balení s rozsypanou čínštinou na prednej strane, no tá nás nemusí zaujímať. Dôležitý je obsah a ten je perfektný. Kábel pôsobí veľmi dobrým dojmom, k čomu prispieva aj spomínané potiahnutie nylonom, ktorý ochraňuje mikrovlákna vo vnútri. Zlatá farba navyše dodáva ten správny šmrnc. V malom bielom držiaku v pravom hornom rohu nájdeme adaptér s microUSB koncovkou, ktorú zasunieme do konektora zariadenia.

gadgety-special-1 (19)

gadgety-special-1 (20)

Dĺžka kábla je 1,2 m a dokáže prepustiť maximálny prúd 2,4A a napätie 5V. Cena 11 € síce nie je práve najnižšia, no kúpu určite neoľutujete. Na záver máme ešte malý tip. Najpraktickejšie je využívať tento kábel s nejakým krytom, ktorý ukryje spomínaný magnetický adaptér. Na fotografiách nižšie nájdete presne toto riešenie, ktoré vyzerá vskutku veľmi dobre.

Kúpiť za 11,06 €

BlitzWolf BW-P2 powebanka s kapacitou 3350 mAh

gadgety-special-1 (2)

Spoločnosť BlitzWolf máme úprimne veľmi radi. Je to ten typ výrobcu, ktorý neustále inovuje svoje portfólio o lákavé novinky z rôznych oblastí priemyslu. Gadgety od tohto výrobcu dosahujú špičkové kvality, no zároveň sa držia tradície cenovej dostupnosti pre naozaj širokú verejnosť. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázala aj powerbanka BW-P2 s menšou, 3350 mAh kapacitou. Balenie nie je ničím výnimočné a je to len obyčajný kartón. Vo vnútri však nájdeme manuály, samotnú powerbanku a microUSB kábel. Priblížme si teraz trochu samotnú powerbanku. Tá je vyrobená z kvalitného hliníka v matnom čiernom prevedení. Pravá strana ukrýva zapínacie tlačidlo, logo spoločnosti, respektíve štvoricu LED diód, ktoré ukazujú aktuálnu kapacitu.

gadgety-special-1 (3)

gadgety-special-1 (6)

Ľavá strana ostala úplne prázdna a zovnajšok dotvára už len USB port a microUSB konektor pre nabíjanie samotnej powerbanky. Ak sa pozrieme na nabíjacie vlastnosti, P2-ka dokáže nabíjať pri maximálnom výstupe 5V/2A, čo predstavuje základ nabíjania v dnešnej dobe. Články batérií sú dodávané spoločnosťami Panasonic a SANYO, ktoré sú v tejto oblasti jedny z tých najlepších. Celkové rozmery činia 10.1 x 2.2 x 2.2 cm pri výslednej hmotnosti 80 g. Powerbanka je veľmi praktická a bez problémov sa zmestí aj do vrecka nohavíc, pričom v ruke pôsobí naozaj hodnotným dojmom.

gadgety-special-1 (8)

Na záver si ešte pripomeňme, že zariadenie integruje množstvo bezpečnostných poistiek pre minimalizovanie prípadných hrozieb. BlitzWolf BW-P2 je jednoznačne výborná voľba v prípade, že hľadáte praktickú externú batériu, ktorú rýchlo vytiahnete a nabijete zariadenie o niekoľko desiatok percent v nejakej núdzovej situácii. Môj osobný smartfón OnePlus 3 dokázala dobiť takmer doplna. S cenou mierne nad 10 € predstavuje táto powerbanka od BlitzWolf veľmi dobrého pomocníka v núdzových situáciách.

Kúpiť za 10,14 €

Nabíjačka BlitzWolf s podporou rýchleho nabíjania QuickCharge 2.0 a výkonom 30W

V čase, keď mobily robia „Bummm…“ je kvalitná značková nabíjačka od Blitzwolf to pravé, na čo sa môžete obrátiť. Nielen, že vaše zariadenie nabijete plnou rýchlosťou, ale aj bezpečne. Pocit poctivej kvality z tejto nabíjačky srší v každom momente. Svedčí tomu predovšetkým balenie v malej kartónovej krabičke. Vnútri nájdeme nabíjačku a malú kartičku, ktorá pre vás skrýva odkaz podľa vášho pocitu z produktu. Samotná nabíjačka je vyrobená z plastu. EU zakončenie výborne pasuje do každej tradičnej zásuvky. Na výstupe dostávame hneď 2 USB porty, vďaka čomu môžeme nabíjať až 2 zariadenia súčasne. Prvý USB port zvládne napájať zariadenie konštantným napätím 5 V pri prúde až do 2,4 A, čím uspokojí aj tých najtvrdších žrútov energie.

Blitzwolf_30W-charger-7

Blitzwolf_30W-charger-6

Ak vlastníte tiež zariadenie s podporou QuickCharge 2.0 od Qualcommu, môžete ho pripojiť do ešte rýchlejšieho portu. Tu získa vaše zariadenie prvotriednu starostlivosť a „obed“ o troch chodoch. Konkrétne 5 V pri 2,4 A, 9 V pri 2 A, 12 V pri 1,5 A. Ak nevlastníte zariadenie s podporou QC 2.0, port sa správa rovnako ako obyčajný. Oba porty si zachovávajú svoju pevnosť aj po 6 mesačnom používaní. Nabíjačka je tichá. Za kvalitami tejto nabíjačky si stojí aj samotný výrobca, ktorý ponúka továrenskú záruku až 18 mesiacov.

Kúpiť za 11,06 €

Dok s USB konektorom typu C

Dok-07

Ak si potrpíte na úhľadný pracovný stôl, kde má všetko svoje miesto, tento posledný gadget je práve pre vás. Najlepšia možnosť, ako zakomponovať váš smartfón na stôl je pomocou doku.  Dok je vlastne malý stojan na mobil so vstavanou nabíjačkou a káblom na prenos dát. Vďaka nemu môžete smartfón nabíjať a mať na stole súčasne. Nezaberá pri tom veľa miesta, pretože je vo vertikálnej polohe. Najlepší efekt docielite zapnutím šetriča displeja na vašom smartfóne po pripojení k nabíjačke. Z vášho smartfónu sa tak rázom stanú digitálne hodiny alebo fotorámček. Tento dok prichádza v malej papierovej krabičke z tvrdého papiera.

Dok-11

Samotný dok je zložený z plastového stojana a integrovaného USB kábla typu C s dĺžkou 1 meter. Plast pôsobí na dotyk príjemným a kvalitným dojmom. Na spodnej strane nájdeme protišmykovú podložku, ktorá príjemne prichytáva každú smietku prachu a dostať ju z nej je takmer nemožné. USB konektor je umiestnený v pružnom kĺbe. Vďaka tomu môžete mobil pohodlne zapojiť a oprieť. Dok si poradí aj s pokročilými technológiami rýchleho nabíjania. Zvláda prenos 5-12V pri prúde 1A. K dispozícii je aj variant s microUSB konektorom.

Kúpiť za 6,45 €

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
69%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]