Všetko sa raz musí skončiť. Platí to aj o smartfónoch, ktorých doba sa vraj tiež pomaly chýli ku koncu. Povedal to Alex Kipman, vynálezca známeho Microsoft Kinect a HoloLens.

Nie je prekvapením, že Alex označil za nástupcu smartfónov svoj HoloLens, zariadenie pre zmiešanú realitu. Podľa jeho predpovede budú čoskoro tieto headsety úplne bežnou záležitosťou a nahradia smartfóny. Nenaznačil však, kedy presne by sa tak malo stať. Kipman obsadzuje popredné miesto v Microsoft, nakoľko stojí za technológiou v náhlavnej súprave HoloLens a senzorom Kinect. Druhé menované zariadenie si získalo zlú povesť, keď sa ho Microsoft pokúšal predať spolu s Xboxom One za príplatok 100 dolárov. Pre hráčov je teraz Kinect na smiech, no používajú ho aspoň výskumníci a vývojári ako 3D snímač pohybu.

zdroj: Microsoft

nenechaj si ujsť
Mark Zuckergberg chce zaviesť nový technologický trend, ktorý môže definitívne zrušiť existenciu smartfónov

CEO Microsoftu, Satya Nadella, tiež povedal, že „ďalšie telefóny možno nebudú vyzerať ako telefóny“. HoloLens má za sebou už pomerne dlhú cestu. Predstavené bolo pred dvoma rokmi a posielanie vývojárom začalo len pred rokom. Bežní záujemcovia sa k nemu len tak ľahko nedostanú, pokiaľ nemajú na účte nepotrebných 3000 dolárov. Nástupca vývojárskej verzie sa neočakáva skôr ako v roku 2019. Podobné riešenia rozšírenej reality vyvíjajú aj spoločnosti Apple a Magic Leap. Zatiaľ to však vyzerá tak, že smartfóny v dohľadnej dobe nenahradia.

hololens
zdroj fotografie: Microsoft

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom